בחירות לרשויות מקומיות

רוצה לרוץ לבחירות לרשויות המקומיות? המדריך לרץ לראש הרשות המקומית

מי שרוצה לרוץ לבחירות לרשויות המקומיות, כדאי שיקרא את המדריך לרץ לראש הרשות המקומית כדי להבין את מתווה הדרך האופטימלי, כדי להצליח בכך ולעמוד בראשות העיר. יש לנו בנוסף לכך מדריך מעודכן לבחירות לרשויות המקומיות 2022

האסטרטגיה המתאימה ביותר

האסטרטגיה המתאימה

המפתח להצלחה בקמפיין בחירות מתחיל בבחירת האסטרטגיה הנכונה שתוביל להצלחה. מתוך הרבה מאד אפשרויות צריך לזקק את הצורך האמיתי של העיר כדי לנתב את דרכו של המועמד. המטרה היא שהמועמד יפנה לתושבי העיר אשר רובם לא מרוצים מדברים שונים אשר קורים בעיר כמו לדוגמה רמת הניקיון ברחובות, התחלות בנייה מועטות, חוסר של מקומות בילוי לבני הנוער וכו'.

לכל אחת מהבעיות הללו יש למצוא פתרונות מתאימים ולדבר עליהם שוב ושוב במהלך מסע הפרסום. כשהתושבים יפנימו שמדובר בגורם רציני אשר מתכוון לבצע את הפעולות הנדרשות אם ייבחר למשרת ראש העיר, הוא קונה את אומנם של התושבים ולכן קיימת סבירות גבוהה שיבחרו בו בקלפי.

לכל אחד מהתושבים יש חלום איך העיר אמורה להיראות מול הנראות שלה היום ולכן כאשר הוא קורא ושומע את המצע של כל אחד מהמועמדים לראשות העיר, קל לו לבחור במועמד שהוא רגיש לצרכים של התושבים, מי שמציף את הבעיות האמיתיות ומספר על הדרכים שתכנן כיצד לטפל בכל אחד מהכשלים.

מחקר על הנעשה בעיר

גם מי שהוא תושב העיר, לא מכיר את הנקודות הבעייתיות בה ולכן כל מועמד שוכר את שירותיו של יועץ אסטרטגי אשר יחד עם הצוות שלו מתאם את הקמפיין הפרסומי שיצעיד אותו לכס השלטון. היועץ האסטרטגי מבצע חקר שוק מעמיק ורוחבי בכל אחד מהנושאים המוניציפליים שהרשות המקומית מטפלת בהם, אם הנושא מטופל באופן מושלם או אילו כשלים קיימים ועד כמה כל אחד מהאזרחים סובל מכך.

האסטרטגיה היא למצוא את הנקודות שכואבות לכמות הגדולה ביותר של התושבים לאור ההשפעה של תחום זה על חיי היום יום שלהם. לראות מה קיים מול מה שרצוי ולהתוות את הדרך החדשה שלב אחר שלב, אם המועמד יזכה באהדת הציבור.

כשהציבור מרגיש שהדבר יהיה לטובתו ושהמועמד אכן יבצע את ההבטחות שלו, הוא יגיע לקלפי וישלשל את הפתק הנכון. אך אם הציבור לא יאמין במועמד זה, הסיכוי שהוא יגיע לקלפי פוחת.

אמון הציבור

בחירות לרשויות המקומיות הן ההזדמנות לעשות מהפך ולהעניק לתושבים את כל המעטפת הנחוצה להם כדי שיהיה להם נעים לחיות בעיר ושהם יקבלו את כל השירותים הנחוצים להם כמו חינוך, הנדסה, מנהל תקין ועוד.

המועמד לרשות העיר פועל כמו תמנון כדי להגיע לליבם של כל התושבים, לשמוע מהם אילו טענות והשגות יש להם בנושאים השונים ולאחר מכן לגבש חשיבה ולהציע לתושבים את הדרכים החלופיות שהן המיטביות בעיניו מול המצב שקורה כעת בעיר זו.